کلینیک فیزیوتراپی باران

اولین مرکز تخصصی فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس و شرق تهران

کلینیک فیزیوتراپی باران

اولین مرکز تخصصی فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس و شرق تهران

k:if>
کلینیک فیزیوتراپی باران

تهرانپارس - خیابان رشید -روبروی خیابان 146 - جنب باشگاه ورزشی آهن نورد -پلاک 111

77298005
77744911

طرف قرارداد با :
بیمه های پایه ، بانکها ، بیمه البرز ،بیمه سینا ، شهرداری ...


توانبخشی دست علم و هنر ارزیابی و درمان آسیب های اندام فوقانی (دست، مچ، ساعد، آرنج، شانه) می باشد. در جلسات درمانی توانبخشی دست، درمانگر با هدف کاهش محدودیت های حسی-حرکتی، افزایش دامنه حرکتی، افزایش قدرت عضلانی، اصلاح پوسچر و وضعیت بدنی به درمان مراجعان می پردازد. 

در برخی از آسیب های اندام فوقانی، مانند سندرم تونل کارپ، پس از گذراندن دوره توانبخشی و انجام مداخلات درمانی،  نیاز به جراحی نمی باشد. 

درمانگر متخصص در حیطه توانبخشی دست با ارائه مداخلات غیر جراحی، درمان های پیشگیری کننده و توانبخشی پس از جراحی آسیب های اندام فوقانی، به پیشگیری، درمان و کاهش محدود های چالش بر انگیر مراجعان پرداخته و آن ها را در رسیدن به حداکثر استقلال و رضایت در فعالیت های زندگی روزمره حمایت می کند. اصول درمانی بر اساس استفاده از تمرین، مدالیته های درمانی، استفاده از ابزار های کمکی و تطبیقی و همچنین استفاده از اسپلینت می باشد.


آسیب هایی که میتواند با توانبخشی دست بهبود پیدا کند از آسیب های ساده در انگشتان دست مانند آسیب های عصب، تاندون و شکستگی و خشکی های مفصلی تا آسیب های پیچیده تر می باشد. 

مراجعان با آسیب های زیر می توانند به مرکز توانبخشی دست مراجعه کنند شامل : 


بیماری های روماتیسم و التهاب مفصلی، شکستگی های دست و اندام فوقانی، بریدگی های تاندون و عصب پس از جراحی، خشکی مفصلی ناشی از تورم و بی حرکتی، بد شکلی و دفورمیتی های دست، سندرم درد و ورم، افرادی که نیازمند استفاده از اسپلینت های استاتیک و داینامیک هستند. 
درمان های توانبخشی دست بر اساس کاهش محدودیت های عملکردی مراجع و افزایش توانایی های وی می باشد که به درمان بیماری های حاد و مزمن در طول دوره درمانی می پردازد. 
همچنین درمانگر متخصص در حیطه توانبخشی دست می تواند به مشاوره گروه های مختلف از جمله ورزشکاران بپردازد. 

کلینیک باران افتخار دارد به عنوان اولین مرکز تخصصی توانبخشی دست شرق تهران ، زیر نظر متخصصین توانبخشی دست ، در خدمت شما عزیزان و بیماران منطقه شرق تهران باشیم .

                                     با ما سلامتی و آرامش را تجربه کنید